W okolicy

Najbliższy sklep spożywczy znajduje się około 200 m od posesji. W Rydzewie zanajdują się bardzo klimatyczne knajpki, stylowa Gospoda 'Pod Czarnym Łabędziem', restauracja Spichlerz, U Lestera, U Jakubka. Wyśmienita jadłodajnia Pod świerkami, gdzie są serwowane domowe posiłki. Często, aby umilić Państwu pobyt w tych miejscach gospodarze zapraszają znane miejscowe kapele.

Do dyspozycji gości jest przystań z której można wyruszyć w rejs po mazurskich jeziorach.
Dla chętnych i spragnionych sportu są dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu sportowego( skutery wodne, rowery wodne, kajaki, żaglowki, motorówki, rowery).

 

W najbliższej okolicy warto zwiedzić kwaterę zabytki II Wojny Światowej - m.in. kwaterę OKH w Mamerkach, Wilczy Szaniec - była kwatera Hitlera, kwaterę Himmlera w Pozezdrzu. 

W Giżycku (ok.10km) w sezonie czekają na Państwa liczne koncerty i imprezy plenerowe, jest także nowoczesny basen kryty z sauną i jakuzzi oraz port z którego kursują statki wycieczkowe po szlaku Wielkich Jezior, przepływające m.in. przez przystań w Rydzewie. Do atrakcji pobliskiego Giżycka należą niewątpliwie Most obrotowy na kanale Łuczańskim, Twierdza Boyen oraz koncerty organowe dla miłośników muzyki klasycznej, a także las miejski ze ścieżką edukacyjną. 

Odległe o ok. 20km Mikołajki to znany mazurski kurort i Wioska Żeglarska - tutaj odbywają się liczne imprezy żeglarskie oraz znajduje się jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce z tropikaną i ogrodem zimowym.

W zasięgu ręki:

« 1 z 3 »